news Image
2017.01.13
17:11
| A A A
Milli qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcək (SİYAHI)

Milli qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcək.

Bu barədə Movqe.az Mədəniyyət və Turizm Nazirliynə istinadən məlumat verir.

20 Yanvar faciəsinin 27-ci ildönümünün keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm Baş İdarəsi və “Yaddaş” sənədli filmlər studiyasının birgə təşkilatçılığı ilə cari ilin 17-19 yanvar tarixlərində Nazirliyin tabeliyində olan mədəniyyət müəssisələrində Milli Qəhrəmanlara həsr olunmuş sənədli filmlər nümayiş etdiriləcək.

20 Yanvar faciəsinin iyirmi yeddinci ildönümünün keçirilməsi ilə əlaqədar filmlərin nümayişi cədvəli:

Filmin adı

Milli Qəhrəman

Rejissor

Şəhər, rayon

Təqdimatın keçirilmə tarixi

1

“Mən Xocalını tərk etməyəcəyəm”

“Qəhrəmanlığa gedən yol”

Tofiq Hüseynov

Ələsgər Novruzov

Ramiz Hüseynov

Müşfiqabad qəsəbə mədəniyyət evi

17 yanvar 12:00

2

“Məmmədov Aqil”

“Qərargah rəisi”

Aqil Məmmədov

Şikar Şikarov

Qurban Səlimov

Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

17 yanvar 14:00

3

“Tarixdə adı qalan”

“Ata adı”

Sərxan Ocaqverdiyev, Pərviz Səmədov

Günel Aqif

A.R.Qobustanlı adına mədəniyyət evi

17 yanvar 14:00

4

“Pəhləvan komandir”

“İlk komandir”

Əliyar Əliyev

Elman Hüseynov

Nizami Abbas

Nizami Kino Mərkəzi

17 yanvar 17:00

5

“Səma cəngavəri”

“Bacı yaddaşı”

Zakir Yusifov

Elşad Yəhyayev

Samirə Cəfərova

Asif Abramov

Binəqədi Mərkəzi mədəniyyət evi

18 yanvar 12:00

6

“Azərbaycanlı olmaq böyük şərəfdir”

“Ana, üç günə qayıdacağam”

Əlif Hacıyev Şövgiyar Abdullayev

Könül Kərimova.

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

18 yanvar 12:00

7

“Qəhrəmanlığa gedən yol”

“Mən Xocalını tərk etməyəcəyəm”

Ələsgər Novruzov

Tofiq Hüseynov

Ramiz Hüseynov

Suraxanı rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

18 yanvar 14:00

8

“Bacı yaddaşı”

“Səma cəngavəri”

Elşad Yəhyayev

Zakir Yusifov

Asif Abramov

Samirə Cəfərova

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

19 yanvar 11:00

9

“Ana, üç günə qayıdacağam” “Azərbaycanlı olmaq böyük şərəfdir”

Şövqiyar Abdullayev

Könül Kərimova

Şüvəlan qəsəbə mədəniyyət evi

19 yanvar 12:00

10

“Qərargah rəisi”

“Məmmədov Aqil”

Şikar Şikarov

Aqil Məmmədov

Qurban Səlimov

Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı

19 yanvar 14:00

11

“Pəhləvan komandir”

“İlk komandir”

Elman Hüseynov Əliyar Əliyev

Nizami Abbas

Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli onbirillik musiqi məktəbi

19 yanvar 14:00

12

“Ata adı”

“Tarixdə adı qalan”

Pərviz Səmədov Sərxan Ocaqverdiyev

Günel Aqif

4 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

19 yanvar 14:00

13

“Oğul dərdi”

“Ən yüksək zirvə”

Şahlar Hüseynov

İlqar İsmayılov

Günel Aqif

Nizami Kino Mərkəzi

19 yanvar 17:00

 

Avqust ayının ən yaxşı futbolçusu

RUSLAN ABIŞOV
43%
DMİTRİ BEZOTOSNI
31%
CERARD PROQNİ
5%
FİLİP OZOBİÇ
21%
1019 səs