news Image
2013.08.19
00:51
| A A A
Prezident İlham Əliyevin oğlundan böyük uğur
Bu il qızıl və gümüş medal alan məzunların adları və rayonları bəlli olub. 

Movqe.az Medianews.az-a istinadən xəbər verir ki, təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun "Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl medalla təltifi haqqında" əmrinə əsasən, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələri nəzərə alınaraq, aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunublar. Qızıl medala layiq görülmüş 238 məzunun adı oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq. Siyahıda 119-cu sırada Azərbaycan Prezidentinin bu il məzun olan oğlu Əliyev Heydər İlham oğlu yer alır. Yüksək nailəyyətlərə görə təltif edilən bütün məzunları təbrik edir, onlara uğurlar diləyirik

1. İsmayılova Fatma Abdulla qızı Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb

2. Seyidli Rəna Yulət qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb

3. Nəcəfov Rəhim Cabbar oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb

4. Qocayev Asiman Elbrus oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb

5. Həsənova İlahəƏhməd   qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb

6. Seyidli Tamam Əkbər  qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrə¬li tam orta məktəb

7. Cəfərova Dilrubə Rauf qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar Liseyi

8. Həsənov Kənan Əqil oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan Türk Liseyi

9. Bağırov Mənsur Mahmud oğlu Naxçıvan MR, Babək rayonu Nehrəm kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

10. Baxşıyeva Rəfiqə Qəhrəman qızı Naxçıvan MR, Babək rayonu Qoşadizə kənd tam orta məktəbi

11. Alverdiyeva Aytən İsmayıl qızı Naxçıvan MR, Culfa şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

12. Quluzadə Tellər Rəşid qızı Naxçıvan MR, Culfa rayonu Kırna kənd tam orta məktəbi

13. Qasımlı Pəri Abbas qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qara¬bağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb

14. Budaqlı Turac Sirac qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi

15. Əliyeva İnci Azər qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Çənnəb kənd tam orta məktəbi

16. Tağısoy Rukiyyə Elşən qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Unus kənd tam orta məktəbi

17. Rəhimli Nəzifə Fazil qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

18. Hüseynova Günay Vüqar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

19.Əsgərova Müsfiqə Qasım qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

20. Əhmədova Leyla Yaşar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb

21. İsmayılov Elməddin Kəmaləddin oğlu Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi

22. Həbibbəyli Tuncay Həbib oğlu Naxçıvan MR, Şərur Türk liseyi

23. Hüseynli Aydan Mübariz qızı Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

24. Əlizadə Səxavət Musa oğlu Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Badamlı kənd tam orta məktəbi

25. Nağızadə Aynur Şöhrət qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 276 nömrəli tam orta məktəb

26. Bədəlova Səlimə Səlimxan qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 246 nömrəli məktəb-lisey

27. Əliyeva İlhamiyyəİlham qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 83 nömrəli məktəb-lisey

28. Ələkbərova Püstəxanım Əliəjdər qızı Bakı şəhəri Xətai rayonu 264 nömrəli tam orta məktəb

29. Cəfərov Dilqəm Rauf oğlu Bakı şəhəri Xətai rayonu 257 nömrəli tam orta məktəb

30. Dadaşov Kamran İlham oğlu Bakı şəhəri Xəzər rayonu 156 nömrəli tam orta məktəb

31. Məmmədzadə Fəridə Mehdi qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 183 nömrəli tam orta məktəb

32. Axundova Səma Rza qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 125 nömrəli tam orta məktəb

33. Əmirli Şəms Telman qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 42 nömrəli tam orta məktəb

34. Qədirli Fərid Fərzəli oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb

35. Hüseynova Zümrüd Novruzəli qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb

36. Abdullayeva Günel Rahil qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 240 nömrəli tam orta məktəb

37. Rəsulzadəİsmayıl Akif oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb

38. Zöhrəbbəyova Məryəm Zöhrəb qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb

39. Muradova Fatimə Aslan qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb

40. Quliyev Rüstəm Rasim oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb

41. Aslan Abbas Afiyəddin oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu Bakı Türk Anadolu Liseyi

42. Hüseynli İlkay Elşən qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 54 nömrəli tam orta məktəb

43. Həsənov Fərid Emil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

44. Mustafayeva Məryəm Mustafa qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

45. Əlizadə Nərmin Hüseyn qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

46. Abaszadə Araz Rizvan oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

47. İsmayılov Əliş Rahil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

48. Nəbiyeva Zümrüd Yunis qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb

49. Bayramov Tofiq Cahangir oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb

50. Vəliyeva Leyla Əli qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 202 nöm¬rə¬li tam orta məktəb

51. İsmayılov Məhəmməd Şahin oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 258 nöm¬rəli tam orta məktəb

52. İmanova Tünzalə Fərəməz qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi

53. Sadıqlı Arif Mobil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi

54. Məmmədova İnarə Ülfət qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi

55. Musayeva Könül Rövşən qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi

56. Şabanova Fidan Rafiq qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi

57. Babayeva Nərmin İsmayıl qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 10 nömrəli tam orta məktəb

58. Əfəndiyeva Nigar Namiq qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb

59. Quliyev Rəfael Namiq oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb

60. Şərifova Nərmin Elşən qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb

61. Ağayev Həsən Rövşən oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb

62. Məmmədli Məzahir Çingiz oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb

63. Kərimov Kərim Bəylər  oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb

64. Abbasova Maya Elçin qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 238 nömrəli tam orta məktəb

65. Abbasov Nicat Elşən oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 2 nömrəli texniki-humanitar lisey

66. Mirişova Aytəkin Zahir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb

67. Mehbalı Nigar Cavanşir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb

68. Süleymanlı Aygül İlham qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 239 nömrəli tam orta məktəb

69. Allahverdiyeva Nigar Zahid qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya

70. Əmirli Samirə Fariz qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya

71. Şabanova Lalə Etibar qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya

72. Səməd-zadə Fəridə Emin qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya

73. Çıraqlı Nicat Elçin oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb

74. Məmmədov Samir Tələt oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb

75. Əsgərov Məhəmməd Ələsgər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 316 nömrəli tam orta məktəb

76. Kazımov Məhəmməd Cəfər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 275 nömrəli tam orta məktəb

77. Hacıyeva NargiləƏsgərağa qızı Bakı şəhəri Sabunçu rayonu 72 nömrəli tam orta məktəb

78. Yusubov Şıxı Şakir oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 53 nömrəli tam orta məktəb

79. Fətəliyev Kamran İlqar oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 173 nömrəli tam orta məktəb

80. Həbibli Aydan Rauf qızı Bakı Avropa Liseyi

81. İbrahimli Vüsal Qalib oğlu Bakı Avropa Liseyi

82. Sadıxlı Ləman Elşən qızı Bakı Avropa Liseyi

83. İbadlı Nərmin Mehman qızı Heydər Əliyev adına lisey

84. Abbaslı Nərmin Qabil qızı Heydər Əliyev adına lisey

85. Tağıyeva Esmira Azər qızı Heydər Əliyev adına lisey

86. Axundzadə Zöhrə Həkim qızı Heydər Əliyev adına lisey

87. Bağır-Pur Ravin Bəhruz oğlu Heydər Əliyev adına lisey

88. Musayeva Nərminə Sahəddin qızı Heydər Əliyev adına lisey

89. Daşdəmirli Emin Vasif  oğlu Heydər Əliyev adına lisey

90. Ərzumanlı Nuriyyə Xosrov qızı Heydər Əliyev adına lisey

91. Əsədov Kənan Elmar oğlu Heydər Əliyev adına lisey

92. Hacızadə Nigar Bəxtiyar qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey

93. Abbasəlizadə Xəyalə Bəhram qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey

94. Hüseynova Leyla Fəzail qızı Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey

95. Səfərova Zəhra Loğman qızı     6 nömrəli məktəb-lisey

96. Arazlı Toğrul Sevindik  oğlu S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya

97. Nəbiyeva Surə Hüseyn qızı S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya

98. Cəfərli Afət Mədət qızı     S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gim¬naziyası

99. Əlizadə Nəzrin Habil qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey

100. Əsədova Rəvanə Həsən qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey

101. Dəmirçibəyli Aytac Namiq qızı "Zəngi" liseyi

102. Məmmədov Yusif Mustafa oğlu "Zəngi" liseyi

103. Abdullayeva Aliyə Feyruz qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

104. Ağayeva Jalə Namiq qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

105. Haşımzadə Cavid Səlcuq oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

106. Musazadə Leyla Kamran qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

107. Səfərli Nəzrin Elsevən   qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

108. Səfərova Ülkər Asim qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

109. Süleymanov İnqilab Fikrət oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

110. Teymurzadə Rövşən Gündüz oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

111. Abbasova Nərmin Bəxtiyar qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

112. Quluzadə Sona Adəm qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

113. Quliyev Orxan Elçin oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

114. Qəmbərova Leyla Vaqif qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

115. Ömərov Samir Şakir oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

116. Məmmədov Vüsal Elşən oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

117. Səfərəlizadə Mahirə Mayis qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi

118. Abdullazadə Rəhilə Taleh qızı BSU-nun məktəb-lisey kompleksi

119. Əliyev Heydər İlham oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

120. Əsgərov Nural Qabil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

121. Abbasova Abutab Vəkil qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

122. Hüseynova Fəridə Namiq qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

123. Həsənov Vüqar Laçın oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

124. Nağıyeva Ülkər Əfqan   qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

125. Quliyev Musa Cəmil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

126. Bağırova Firəngiz Vüqar qızı XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil vəİnnovasiya Mərkəzi

127. Şirin Tural Rəfail oğlu XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil vəİnnovasiya Mərkəzi

128. Dəmirzadə Toğrul Sübhan oğlu "GUNAR" Təhsil Texnologiyaları Mərkə¬zi¬¬nin tam orta məktəbi

129. Həsənli Həsən Mehman oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi "Dədə Qorqud" filialı

130. Əzizli Yunis Adil oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi "Dədə Qorqud" filialı

131. Bəşirov Balaqardaş Cəbrayıl oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Şirvan filialı

132 .Həsənzadə Həsən Ruslan oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı

133 .Davudlu Cəlil Seyran oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı

134. Hüseynov Qurban Namiq oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı

135. Məmmədli Fərid Əli oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı

136. Əliyev İzmir Yalçın oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı

137. Hüseynli Şəbnəm Yunis qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

138. Mansurov Aslan Şahin oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

139. Həsənzadə Fidan Qalib qızı   Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

140. Əsgərov Azər Arif oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

141. Abbaszadə Aytac Əbülfəz qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

142. Hüseynova Təranə Alı qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası

143. Qazıyev Rəşid Mübariz oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi

144. Fərzəliyev Valeh Vidadi oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi

145. Məmmədov Həsən Fərhad oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

146. Qədirzadə Sərxan Soltan oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

147. Əmikişiyev Orxan Vaqif oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

148. Talıbov Qaraxan Talıb   oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

149. Nuri Nəzrin Etibar qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

150. Məmmədova Nərmin Məhəmməd qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

151. Dadaşeva Zərifə Namiq qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

152. Əhmədov Camal Elnur  oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

153. Əliyeva Ülkər Fuad qızı Gəncəşəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb

154. Şərifova Gülsel İlqar qızı Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

155. Şəfiyeva Yaxşı Mahir qızı Sumqayıt şəhəri təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

156. Həsənli Elçin Əlihəsən oğlu Sumqayıt şəhəri texniki və təbiət elmləri liseyi

157. Məmmədli Nərmin Rövşən qızı Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb

158. Tağıyev Orxan İlqar oğlu Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb

159. Məmmədov Rəşad Habil oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb

160. Məhişzadəİlahiyyəddin Mətləb oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb

161. Mehdiyev Pənah Dərgah oğlu Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb

162. Əsgərova Ülkər Rafiq qızı Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb

163. Osmanlı İlkin Rəşad oğlu Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

164. Əhmədli Səmayə Saleh qızı Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb

165. Əliyev İlkin Fəzayıl oğlu Mingəçevir şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb

166. Məlikov Fuad Mehman oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey

167. Zeynallı Əfsanə Qorxmaz qızı Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey

168. Əhmədov Natiq Mövlan oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey

169. Sadəddinov Rövşən Sadəddin oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey

170. Abdullayeva İradə Mübariz qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

171. Ədilova ŞəmsiyyəŞəmşir qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

172. Sadıqov Elmin Süleyman oğlu Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

173. Əliyeva Aytac Sahib qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey

174. İsmayılzadə Fuad Eldar oğlu Mingəçevir şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb

175. Məmmədov Tural Zaur oğlu Şirvan şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb

176. Nəsirova Günay Vüqar qızı Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb

177. Cəbiyeva Güləndam Rəhman qızı Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 3 nömrəli məktəb-lisey

178. Novruzlu Qəndab Nizaməddin qızı Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

179. Manaflı Müşviq Mehman oğlu Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

180. Mustafazadə Cəmilə Kamil qızı Ağdaşşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

181. Əhmədzadə Nərmin Elçin qızı Ağdaşşəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

182. Nəbiyeva Zəhra Əli qızı Ağdaşşəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya

183. Məmmədzadə Ayşən Radiq qızı Ağdaşşəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb

184. Dibirova Həcər Həybullah qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey

185. Məmmədov Nizami Kənan oğlu Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey

186. Xoçberova Nigar Rəşid qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey

187. Qasımova Zaira Asif qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

188. Dibirova Fidan Zəhmət qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

189. Həbibova Günel Elman qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

190. Bayramlı Almaz Səlim  qızı İsmayıllı rayonu Lahıc qəsəbə tam orta məktəbi

191. Ağazadə Aydan Mütarif qızı İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi

192. Alızadə Ramtiq Natiq oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi

193. Şahlarlı Murad Elxan oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi

194. Müslümova Xumar Vaqif qızı İmişli şəhəri 5 nömrəli məktəb-lisey

195. Aslanlı Həlimə Köçəri qızı Göygöl şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

196. Musayev Cavidan Mais oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik ZərifəƏliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey

197. Pirverdiyev Nadir Şakir oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik ZərifəƏliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey

198. Rəsulova Aysel Tahir qızı Xaçmaz rayonu Qalağan kənd tam orta məktəbi

199. Cavadzadə NuranəŞahin qızı Xocavənd rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb

200. Əhmədzadə Minayə Vüqar qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey

201. Muxtarova Günel Mustafa qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey

202. Rəsulzadə Rəsul Atəş oğlu Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey

203. Eminova Esmira Rauf qızı Qazax şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

204. Məmmədli Nərmin Rəşid qızı Qəbələşəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

205. Abdurəşidli Sona Mahir qızı Qəbələşəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb

206. Abdurəşidli Durna Mahir qızı   Qəbələşəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb

207. Məmmədzadə Zaur Azad oğlu   Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi

208. Salamzadə Pərvin İbrahim qızı Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi

209. Babayeva DürnisəŞahin qızı Quba şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

210. Şəfiyeva Zülfiyyəİmran qızı Quba şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb

211. Ağazadə Elsevər Canamir oğlu Lerik rayonu Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi

212. Məmmədova Jalə Emin qızı Lənkəran şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb

213. Babayeva Turan Elnur qızı     Sabirabad şəhəri 2 nömrəli təbiət və texniki təmayüllü məktəb-lisey

214. Səlimova Nərmin Xalid qızı   Sabirabad şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

215. Əsgərova Həmidə Valeh qızı Şabran şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

216. Malikzadə Mədinə Səbuhi qızı   Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

217. ZəkəryəzadəŞəlalə Namiq qızı Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb

218. Qurbanov Vüsal Asəf oğlu   Şəki şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb

219. Əzizli İqrar İlqar oğlu Şəki şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb

220. Yusifova Günel İlqar qızı Şəki şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb

221. Salamova Şəlalə Mehman qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb

222. Əhmədzadə Ayaz Məmmədrahim oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb

223. Muradzadə Murad Araz oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb

224. Usubova Aişə Sahib qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb

225. Hacıbalayeva Xatirə Sabir qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb

226. Lətifli Humay Əli qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb

227. Səfərli Fərhad Nofəl oğlu Şəmkir rayonu Morul kənd tam orta məktəbi

228. Əliyeva Gültac Fikrət qızı Şuşa rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb

229. Ələkbərzadə Elvin Malik oğlu Tərtər rayonu Hacıqərvənd kənd tam orta məktəbi

230. Bayramova Lətifə Zöhrab qızı Tovuz şəhəri N.Tusi adına tam orta məktəb

231. Axundova Klara Tabir qızı Tovuz rayonu Yuxarı Öysüzlü kənd tam orta məktəbi

232. HüseynzadəƏfsanə Adil qızı Tovuz rayonu Azaflı kənd tam orta məktəbi

233. Zeynalova Nərgiz Qurban qızı Tovuz rayonu Bayramlı kənd tam orta məktəbi

234. Şəfiyev Fikrət Sənan oğlu Ucar şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

235. Həsənli Rakif Savalan oğlu Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi

236. Abdulova Aynur Araz qızı Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi

237. Abbasova Fəridə Qələmdar qızı Yevlax şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb

238. Allahverdiyev Mahmud Şahin oğlu Zaqatala şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun digər əmri ilə ümumtəhsil məktəblərinin məzunları gümüş medalla da təltif olunublar. Bu zaman Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrəyekun attestasiyanın nəticələri, habelə həmin məzunların X-XI siniflərdə oxuduqları müddətdə bir və ya bir neçə fəndən illik "4" qiymət aldıqları əsas tutulub.

Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunublar və onların adları oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq.

1. Rəhimli Rəhim Novruz oğlu - Akademik ZərifəƏliyeva adına lisey

2. Süleymanov Allahverdi Bəhruz oğlu - Bakı Avropa Liseyi

3. Kazımlı Mirəşrəf Mirsamir oğlu - Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı

4. Gözəlov Gülağa Ağagül oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

5. Ramazanzadə Elvin Orxan oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi

6. Pirmun İradə Vaqif qızı - Şirvan şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

7. Məmmədov Mirabbas Seyidxan oğlu - Şirvan şəhəri 16 nömrəli tam orta məktəb

8. Həsənli Ömər Bəşir oğlu - Tovuz şəhəri A.S.Puşkin adına tam orta məktəb

9. Sadıqlı Polad Azər oğlu - Tovuz rayonu Əyyublu kənd tam orta məktəbi

10. Murğuzova Nərminə Sahib qızı - Tovuz rayonu Bozalqanlı kənd tam orta məktəbi 

 


Avqust ayının ən yaxşı futbolçusu

RUSLAN ABIŞOV
43%
DMİTRİ BEZOTOSNI
31%
CERARD PROQNİ
5%
FİLİP OZOBİÇ
21%
1019 səs