news Image
2014.07.28
11:04
| A A A
Pəhləvanlarımız 10 medal qazandılar
"Sərhədçi" Olimpiya İdman Mərkəzində ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş güləş üzrə "Qızıl Qran Pri" beynəlxalq turnirinin final mərhələsi başa çatıb.

Movqe.az ANS PRESS-ə istinadən xəbər verir ki, son yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə bütün çəkilərdə qaliblər müəyyənləşib.
Güləşçilərimiz 4 qızıl, 3 gümüş və 3 bürünc medal qazanıb. Qızıl medalları yığmamıza Taleh Məmmədov (59 kq), Həsən Əliyev (66 kq), Rafiq Hüseynov (75 kq) və Elvin Mürsəliyev (80 kq) qazandırıb. Rəsul Çunayev (71 kq), Saman Təhmasibi (85 kq) və Sabah Şəriəti (130 kq) yalnız finalda uduzaraq gümüş medala sahib olub. Bürünc medalları isə yığmamıza Kamran Məmmədov (59 kq), Rüstəm Əliyev (71 kq) və Şalva Qadabadze (98 kq) qazandırıb.

59 kq
1/16 final - Mixal Tracz (POL) - Kamran Məmmədov 0:2
1/16 final - Orxan Əhmədov - Saman Abduli (İRİ) 2:3
1/8 final - Peter Modos (HUN) - Taleh Məmmədov 0:4
1/8 final - Rövşən Bayramov - Stiq Andre Berge (NOR) 1:1*
1/8 final - Kamran Məmmədov - Elmurat Taşmuratov (UZB) 5:1
1/4 final - Taleh Məmmədov - Kristian Fris (SRB) 1:0
1/4 final - İvan Lizatovic (CRO) - Kamran Məmmədov 0:1
1/2 final - Taleh Məmmədov - Stiq Andre Berge (NOR) 2:0
1/2 final - Kamran Məmmədov - Saman Abduli (İRİ) 1:1*
FİNAL - Taleh Məmmədov - Saman Abduli (İRİ) 3:1
Bürünc medal görüşü - Aleksandr Kostadinov (BUL) - Kamran Məmmədov 0:8

66 kq
1/8 final - Rövşən Tağıyev - Zaur Kuramaqomedov (RUS) 6:4
1/8 final - Daniel Rutkovski (POL) - Həsən Əliyev 0:8
1/8 final - Azad Əliyev - Marius Tommesen (NOR) 4:7
1/4 final - Rövşən Tağıyev - Həsən Əliyev 0:3
1/2 final - Davor Stefanek (SRB) - Həsən Əliyev 1:2
Təsəlliverici görüş - Daniel Rutkovski - Rövşən Tağıyev 1:2
FİNAL - Həsən Əliyev - Revaz Laşxi (GEO) 4:0
Bürünc medal görüşü - Rövşən Tağıyev - Davor Stefanek (SRB) 2:7
71 kq
1/8 final - Aleksandr Maksimoviç (SRB) - Cavid Əsədov 4:3
1/8 final - Rüstəm Əliyev - Giorgi Javaxia (GEO) 2:1
1/8 final - Rəsul Çunayev - Ceyhun Əliyev 10:0
1/4 final - Rüstəm Əliyev - Rəsul Çunayev 0:2
1/2 final - Rəsul Çunayev - Cavad Mohammad Tavasoli (İRİ) 7:2
Təsəlliverici görüş - Ceyhun Əliyev - Rüstəm Əliyev 0:3
FİNAL - Tamaş Lorincz (HUN) - Rəsul Çunayev 4:0
Bürünc medal görüşü - Rüstəm Əliyev - Cavad Mohammad Tavasoli (İRİ) 4:1

75 kq
1/8 final - Niyaməddin İbrahimov - Rəşid Koçiyev (KAZ) 8:0
1/4 final - Rafiq Hüseynov - Arkadius Kulinicz (POL) 5:0
1/4 final - İlia Gulbataşvili (GEO) - Niyaməddin İbrahimov 4:0
1/2 final - Robert Rosengren (SWE) - Rafiq Hüseynov 0:10
FİNAL - Rafiq Hüseynov - Zurabi Datunaşvili (GEO) 1:0

80 kq
1/8 final - Mixail Vagner (AUT) - Emin Əhmədov 0:8
1/4 final - Vyaçeslav Zvariç (UKR) - Elvin Mürsəliyev 0:2
1/4 final - Milad Xosravi (İRİ) - Emin Əhmədov 7:7 (təmiz qələbə)
1/2 final - Elvin Mürsəliyev - Mixalik Tadelusz (POL) 2:0
1/2 final - Emin Əhmədov - Peter Bacsi (HUN) 0:4
FİNAL - Elvin Mürsəliyev - Peter Bacsi (HUN) 5*:5
Bürünc medal görüşü - Aleksandr Kazakeviç (LTU) - Emin Əhmədov 4:2
85 kq
1/8 final - Amer Hrustanoviç (AUT) - Saman Təhmasibi 0:4
1/4 final - Şəhriyar Məmmədov - Patrik Szabo (HUN) 1:2
1/4 final - Davud Əkbəri (İRİ) - Saman Təhmasibi 0:1
1/2 final - Patrik Szabo (HUN) - Saman Təhmasibi 0:8
FİNAL - Saman Təhmasibi - Robert Kobliaşvili (GEO) 0:3
98 kq
1/8 final - Türmən Eyyubov - Vasil İmerlişvili (GEO) 0:4
1/4 final - Şalva Qadabadze - Daniel Gastl (AUT) 4:0
1/4 final - Balaş Kiss (HUN) - Araz Həsənov 6:1
1/2 final - Şalva Qadabadze - Balaş Kiss (HUN) 0:3
Bürünc medal görüşü - Araz Həsənov - Şalva Qadabadze 0:2

130 kq
1/8 final - Sabah Şəriəti - Balint Lam (HUN) 1:0
1/4 final - Səbuhi Hümbətov - Hirotaki Tsuda (JPN) 9:1
1/4 final - Şori Maekava (JPN) - Sabah Şəriəti 1:11
1/2 final - Səbuhi Hümbətov - Sabah Şəriəti 0:8
FİNAL - Sabah Şəriəti - Yakob Kajaia (GEO) 5:5*
Bürünc medal görüşü - Balint Lam (HUN) - Səbuhi Hümbətov 8:0


Avqust ayının ən yaxşı futbolçusu

RUSLAN ABIŞOV
43%
DMİTRİ BEZOTOSNI
31%
CERARD PROQNİ
5%
FİLİP OZOBİÇ
21%
1019 səs