Noyabrın 1-də keçiriləcək parlament seçkilərində yenidən namizədliyi irəli sürülən daha 37 deputatın namizədliyi qeydə alınıb. Hazırda parlament üzvü olan 70 deputatın namizədliyi Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən təsdiqlənib.
Movqe.az namizədliyi qeydə alınan digər 37 parlament üzvlərinin siyahısını təqdim edir:
2 Saylı Şərur Seçki Dairəsi - İsa Həbibbəyli – YAP
4 Saylı Naxçivan Şəhər Seçki Dairəsi – Eldar İbrahimov – YAP
12 Saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin – YAP
15 Saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev – Bitərəf
21 Saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı - YAP
23 Saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə - Bitərəf
24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi - Rövnəq Abdullayev – YAP
25 Saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva – YAP
26 Saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa – BQP
30 Saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi – Sevinc Fətəliyeva – YAP
33 Saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi – Hüseynbala Mirələmov – YAP
36 Saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi – Səməd Seyidov – YAP
39 Saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Xanlar Fətiyev – YAP
40 Saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Musa Quliyev - YAP
43 Saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi – Muxtar Babayev – YAP
44 Saylı Sumqayıt-Xızı Seçki Dairəsi – Hacı Salayev – Bitərəf
48 Saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov – YAP
49 Saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – Əli Hüseynli - YAP
54 Saylı Şabran – Siyəzən Seçki Dairəsi – Tahir Süleymanov - YAP
59 Saylı Salyan Seçki Dairəsi – Əliağa Hüseynov – Bitərəf
60 Saylı 60 Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Fəzail Ağamalı
65 Saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əhliman Əmiraslanov – YAP
73 Saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi – Rüfət Quliyev – Bitərəf
74 Saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli – YAP
75 Saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə - YAP
82 Saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev – YAP
85 Saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Elxan Süleymanov – Bitərəf
90 Saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Çingiz Əsədullayev – Bitərəf
92 Saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva – Bitərəf
98 Saylı Şəmkir Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova – YAP
104 Saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Rafiq Məmmədhəsənov – YAP
114 Saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi – Əli Məsimli – Bitərəf
115 Saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi – Cavanşir Feyziyev – YAP
116 Saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Fəttah Heydərov – Bitərəf
119 Saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov – YAP
123 Saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi – Cavid Qurbanov – Bitərəf
124 Sayli Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov - YAP