Futbol üzrə Avropa çempionatında 1/8 final mərhələsinin daha 3 oyununa təyinatlar açıqlanıb.
Movqe.az goal.az-a istinadən xəbər verir ki, iyunun 25-26-da keçiriləcək qarşılaşmaları aşağıda adları çəkilən referilər idarə edəcək.
AVRO-2016, 1/8 final
25 iyun
17:00. İsveçrə - Polşa
Baş hakim: Mark Klattenburq
Yan xətt hakimləri: Simon Bek, Ceyk Kollin
Əlavə köməkçi-hakimlər: Entoni Teylor, Andre Marriner (hamısı İngiltərə)
Dürdüncü hakim: Tasos Sidiropulos
Ehtiyat köməkçi-hakim: Damianos Eftimiadis (hər ikisi Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Nikolay Levnikov (Rusiya)
UEFA nümayəndəsi: Nodar Axalkatsi (Gürcüstan)
Sent-Etyen. "Joffrua Gişar" stadionu
20:00. Uels - Şimali İrlandiya
Baş hakim: Martin Atkinson
Yan xətt hakimləri: Mixael Mullerkey, Stefan Çayld
Əlavə köməkçi-hakimlər: Mixael Oliver, Kreyq Pouson (hamısı İngiltərə)
Dördüncü hakim: Feliks Brıx
Ehtiyat köməkçi-hakim: Mark Borş (hər ikisi Almaniya)
Hakim-inspektor: Mark Batta (Fransa)
UEFA nümayəndəsi: Stin Dahrup (Danimarka)
Paris. "Park de France"
23:00. Xorvatiya - Portuqaliya
Baş hakim: Karlos Velasko Karbalyo
Yan xətt hakimləri: Roberto Alonso Fernandes, Xuan Karlos Yuste Ximenes,
Əlavə köməkçi-hakimlər: Xesus Gil Manzano, Karlos del Serro Qrande (hamısı İspaniya)
Dördüncü hakim: Viktor Kassai
Ehtiyat köməkçi-hakim: Györgi Rinq (hər ikisi Macarıstan)
Hakim-inspektor: Devid Elleray (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Alan Mkray (Şotlandiya)
Lans. "Boller Delelis" stadionu
Qeyd edək ki, 1/8 finalın digər görüşləri 26-27 iyunda keçiriləcək.
26 iyun
17:00. Fransa - İrlandiya
Baş hakim: Nikola Ritsoli
Yan xətt hakimləri: Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini
Əlavə köməkçi-hakimlər: Daniele Orsato, Antonio Damato (hamısı İtaliya)
Dördüncü hakim: Aleksey Kulbakov
Ehtiyat köməkçi-hakim: Vitali Malyutsin (hər ikisi Belarus)
Hakim-inspektor: Bo Karlsson (İsveç)
UEFA nümayəndəsi: Martin Sturkenbum (Hollandiya)
Lion, şəhər stadionu
20:00. Almaniya - Slovakiya
Baş hakim: Şimon Martsinyak
Yan xətt hakimləri: Pavel Sokolnitski, Tomaş Litskeviç
Əlavə köməkçi-hakimlər: Pavel Raçkovski, Tomaş Musyal (hamısı Polşa)
Dördüncü hakim: Byörn Kuypers
Ehtiyat köməkçi-hakim: Ervin Zeinstra (hər ikisi Hollandiya)
Hakim-inspektor: Devid Ellerey (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Adonis Prokopyu (Kipr)
Lill, "Pyer Moro" stadionu
23:00. Macarıstan - Belçika
Baş hakim: Milorad Majiç
Yan xətt hakimləri: Milovan Ristiç, Dalibor Curceviç
Əlavə köməkçi-hakimlər: Danilo Qruyiç, Nenad Cokiç (hamısı Serbiya)
Dördüncü hakim: Yonas Eriksson
Ehtiyat köməkçi-hakim: Daniel Varnmark (hər ikisi İsveç)
Hakim-inspektor: Yaap Uilenberq (Hollandiya)
UEFA nümayəndəsi: Ales Zavril (Sloveniya)
Tuluza, şəhər stadionu