news Image
2016.06.24
18:00
| A A A
AVRO-2016: 1/8 final mərhələsinin 6 oyununun təyinatları açıqlanıb

Futbol üzrə Avropa çempionatında 1/8 final mərhələsinin daha 3 oyununa təyinatlar açıqlanıb.


Movqe.az goal.az-a istinadən  xəbər verir ki, iyunun 25-26-da keçiriləcək qarşılaşmaları aşağıda adları çəkilən referilər idarə edəcək.


AVRO-2016, 1/8 final



25 iyun


17:00. İsveçrə - Polşa



Baş hakim: Mark Klattenburq



Yan xətt hakimləri: Simon Bek, Ceyk Kollin



Əlavə köməkçi-hakimlər: Entoni Teylor, Andre Marriner (hamısı İngiltərə)



Dürdüncü hakim: Tasos Sidiropulos



Ehtiyat köməkçi-hakim: Damianos Eftimiadis (hər ikisi Yunanıstan)



Hakim-inspektor: Nikolay Levnikov (Rusiya)



UEFA nümayəndəsi: Nodar Axalkatsi (Gürcüstan)



Sent-Etyen. "Joffrua Gişar" stadionu



20:00. Uels - Şimali İrlandiya



Baş hakim: Martin Atkinson



Yan xətt hakimləri: Mixael Mullerkey, Stefan Çayld



Əlavə köməkçi-hakimlər: Mixael Oliver, Kreyq Pouson (hamısı İngiltərə)



Dördüncü hakim: Feliks Brıx



Ehtiyat köməkçi-hakim: Mark Borş (hər ikisi Almaniya)



Hakim-inspektor: Mark Batta (Fransa)



UEFA nümayəndəsi: Stin Dahrup (Danimarka)



Paris. "Park de France"



23:00. Xorvatiya - Portuqaliya



Baş hakim: Karlos Velasko Karbalyo



Yan xətt hakimləri: Roberto Alonso Fernandes, Xuan Karlos Yuste Ximenes,



Əlavə köməkçi-hakimlər: Xesus Gil Manzano, Karlos del Serro Qrande (hamısı İspaniya)



Dördüncü hakim: Viktor Kassai



Ehtiyat köməkçi-hakim: Györgi Rinq (hər ikisi Macarıstan)



Hakim-inspektor: Devid Elleray (İngiltərə)



UEFA nümayəndəsi: Alan Mkray (Şotlandiya)



Lans. "Boller Delelis" stadionu



Qeyd edək ki, 1/8 finalın digər görüşləri 26-27 iyunda keçiriləcək. 



26 iyun


17:00. Fransa - İrlandiya


Baş hakim: Nikola Ritsoli


Yan xətt hakimləri: Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini


Əlavə köməkçi-hakimlər: Daniele Orsato, Antonio Damato (hamısı İtaliya)


Dördüncü hakim: Aleksey Kulbakov


Ehtiyat köməkçi-hakim: Vitali Malyutsin (hər ikisi Belarus)


Hakim-inspektor: Bo Karlsson (İsveç)


UEFA nümayəndəsi: Martin Sturkenbum (Hollandiya)


Lion, şəhər stadionu


20:00. Almaniya - Slovakiya


Baş hakim: Şimon Martsinyak


Yan xətt hakimləri: Pavel Sokolnitski, Tomaş Litskeviç


Əlavə köməkçi-hakimlər: Pavel Raçkovski, Tomaş Musyal (hamısı Polşa)


Dördüncü hakim: Byörn Kuypers


Ehtiyat köməkçi-hakim: Ervin Zeinstra (hər ikisi Hollandiya)


Hakim-inspektor: Devid Ellerey (İngiltərə)


UEFA nümayəndəsi: Adonis Prokopyu (Kipr)


Lill, "Pyer Moro" stadionu


23:00. Macarıstan - Belçika


Baş hakim: Milorad Majiç


Yan xətt hakimləri: Milovan Ristiç, Dalibor Curceviç


Əlavə köməkçi-hakimlər: Danilo Qruyiç, Nenad Cokiç (hamısı Serbiya)


Dördüncü hakim: Yonas Eriksson


Ehtiyat köməkçi-hakim: Daniel Varnmark (hər ikisi İsveç)


Hakim-inspektor: Yaap Uilenberq (Hollandiya)


UEFA nümayəndəsi: Ales Zavril (Sloveniya)


Tuluza, şəhər stadionu

Avqust ayının ən yaxşı futbolçusu

RUSLAN ABIŞOV
43%
DMİTRİ BEZOTOSNI
31%
CERARD PROQNİ
5%
FİLİP OZOBİÇ
21%
1019 səs